Šeimos rekonstrukcija (arba “Suaugęs, o dar bijau tėvų. Noriu užaugti iš tikrųjų”)

šeima

Mūsų gyvenime dažnai pasireiškia praeities šešėliai – iš tėvų namų atsinešti įsitikinimai, taisyklės, emocinės alergijos, suvokimo ir emocijų raiškos stereotipai. Kartais jie padeda, o kai kada trukdo sėkmingai gyventi ir daryti laisvus sąmoningus pasirinkimus. Mes užaugame, bet liekame prisirišę prie vaikystės autoritetų, baimių, katastrofinių lūkesčių. Tai ir trukdo mums subręsti. Mes liekame vaikais, negalinčiais būti laisvais ir atsakingais. O kartais galime jaustis bejėgiai – juk turėjome vaikystę, kokią turėjome, ir ką gi galime pakeisti. Taip nėra. Kiekvieną akimirką mes galime sustabdyti iš kartos į kartą persiduodančius stereotipus. Šeimos rekonstrukcija suteikia mums galimybę naujai pažvelgti į savo vaikystės šeimą, į tėvus, kitus artimuosius. Ji padeda suprasti, kaip jie augo kaip asmenys; suprasti ne tik juos pačius, bet ir jų elgesį. Tai išlaisvina mus ir leidžia kitaip suvokti save. Atleidimo ir atsiskyrimo kely tai labai svarbu. Šeimos rekonstrukcija – tai yra grupinio darbo metodas. Susirinkusi grupė iš pradžių dirba su savo šeimos patirtimi. Po to visos grupės dėmesys yra skiriamas savanoriui “žvaigždei”, kurios trijų kartų šeimos gyvenimas yra “rekonstruojamas”. Šiame procese dalyvauja visa grupė. Dažnai įvairias įžvalgas ir naujus suvokimus galima įgyti dalyvaujant kito žmogaus rekonstrukcijoje.

(Dalyvių atsiliepimai apie seminarą)

Seminaro vadovės:

VU Klinikinės ir organizacinės katedros docentė dr. Rasa Bieliauskaitė ir psichologė-psichoterapeutė, individualios psichodinaminės psichoterapijos programos mokytoja ir supervizorė Dalė Kuzmickienė. Abi vedėjos šio metodo mokėsi Šeimos rekonstrukcijos metodo mokymo seminarų cikle, kuriuos vedė V. Satir mokiniai, toliau dirbę ir tobulinę šią techniką.

Seminaro trukmė

14 akad. val.

Grupės dydis

Iki 20 žmonių

 


Atsiliepimai apie seminarą


Labai aktualu, naudinga, vedimas labai dėmesingas, geras, organizavimas puikus, šilta atmosfera, geranoriška grupė, viskas labai patiko ir tiko. AČIŪ Rasai ir Dalei.

***************************************************************

Dalyvavau seminare “Šeimos rekonstrukcija” 2015 m. vasario 14-15 d. Pirmiausia, patekau į labai jaukią namų aplinką, kurioje buvo ramu ir saugu. Seminaras buvo struktūruotas, laikomasi dienotvarkės. Džiugu, kad buvo pertraukos. Seminaro vadovės bendravo labai šiltai, suteikė galimybę pasisakyti, padėjo įsitraukti į vaidmenis. Susipažinau su šeimos rekonstrukcijos metodu, kuriame anksčiau neteko dalyvauti. Braižant genogramas ir dalyvaujant vaidmenyse kilo suvokimų apie tai, kodėl mano gyvenimas šeimoje nesiklostė taip, kaip norėjosi. Ypač palietė ego ir alter ego vaidmenys. Tai išties buvo intriga ir provokacija pagalvoti apie savo santykį su savimi. Buvo įdomu išgirsti kitų dalyvių pasisakymus, patirtis, kurios siejasi ir su manosiomis. Atradau kai kuriuos dėsningumus, kurie kartojasi šeimose iš kartos į kartą. Tai buvo pirminis prisilietimas prie savo tėvų istorijos, apie kurią norėtųsi sužinoti daugiau.

***************************************************************

Vedantieji gerai suvaldė situaciją. Seminaras gerai tilpo laiko rėmuose. Turinys atidirbtas ir paveikus.

***************************************************************

Laba diena. Šis seminaras man buvo truputėlį savotiškas. Gal todėl, kad jame buvo labai daug vaidybos, rolių pasiskirstymo, daug jausmų. Tačiau tai, ką patyriau praplėtė mano pažinimo ribas, leido iš arčiau pažiūrėti į savo ir kito šeimą, santykius šeimoje, geriau suprasti tam tikrų nesusipratimų priežastis, taip pat geriau suprasti kitą, šalia esantį žmogų. Seminaras buvo puikiai organizuotas. Dėstytojoms tariu nuoširdų ačiū.